Головна » Головне » Робота по-свободівськи або як «марцінківці» людей дурили

Робота по-свободівськи або як «марцінківці» людей дурили

Незважаючи на відсутність передвиборчої кампанії, жителі міста Івано-Франківська можуть щоденно у всіх куточках обласного центру побачити агітаційні намети з символікою «ВО «Свобода». Їх кількість,  особливо напередодні святкування Покрови та в «день народження партії», значно збільшилася в центральній частині міста. 

До кожної із цих палаток закріплено команду агітаторів у кількості 1-2 чоловік, залежно від велелюдності місця. Як мені вдалося з’ясувати спілкуючись із працівницею «свободівського» намету пані Лесею, офіційно агітаційна робота є безоплатною та здійснюється на «громадських засадах». Очевидно, що остання озвучила заготовлену відповідь на випадок отримання такого роду питань. Проте, коли я заявив про свою зацікавленість у схожій роботі, колега останньої – Анна Михайлівна  розповіла, що робота агітатора оцінюється від 250 до 350 грн. в день. За її словами, для більшості агітаторів, а зазвичай це люди літнього віку, це додаткова можливість заробити кошти роздаючи партійні газети та брошурки. Позитив роботи в тому, що вона не потребує фізичних зусиль. 

Продовжуючи, остання поділилася важливою деталлю. Зокрема, вона  розповіла, що на даний час, навіть такі незначні суми виплачують із великою затримкою. Перед деякими агітаторами існує заборгованість за липень-серпень – ділиться Анна Михайлівна. Дивлячись на великі пачки газет, кольорових календариків і флаєрів, які стоять у наметі, та кошти, які партія витрачає на їх виготовлення, мені не віриться, що так може бути. За її словами, діяльність агітаторів щоденно інспектують «наглядачі», котрі здійснюють контроль за їхнім виходом на роботу та складають табелі обліку робочого часу. Жінка припускає, що їх заробіток осідає саме в кишенях цих інспекторів. Як з’ясувалось в подальшій бесіді, цими людьми є наближені до керівництва Івано-Франківська Роман Марцінків та Василь Голіней.  

Наші подальші розвідки відкрили цікаві деталі про цих двох «кураторів» агітаторів. Перший, депутат міської ради від партії ВО «Свобода», неофіційний директор готелю «Бандерштат» та двоюрідний брат міського голови Руслана Марцінківа. За даними мережі – Інтернет, у 2019 році вчинив смертельне ДТП, проте у наступному році кримінальне  провадження безпідставно та без рішення суду було закрите. Інший, В.Голіней, є кумом заступниці міського голови Вікторії Дротянко, яка є неформальним керівником патронатної служби міського голови Р.Марцінківа та окрім офіційних обов’язків, відповідає за багато делікатних справ міського голови.

Швидкий погляд на таку ситуацію говорить про готовність цих двох панів, що відповідають за роботу агітаторів, обкрадати свого основного працедавця.

Але у цієї братії, як і у злодіїв, правило одне: «кради накрадене». Партійний шеф по тихому обкрадає місто, а вони його.  
Пішов в дупу
Хто ви: *
Ваш e-mail: *
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:

Спорт