Головна » Головне » Наймасштабнішу інформаційну операцію Росії проти Німеччини проводив член Національної Спілки Журналістів України

Наймасштабнішу інформаційну операцію Росії проти Німеччини проводив член Національної Спілки Журналістів України

«Справа Лізи» вважається найефективнішою інформаційною операцією Росії в Німеччині у 21 столітті. Її проведення не лише заставило уряд Меркель та німецьких правоохоронців добряче «напружитись» щоб довести, що у ФРН не ображають російськомовних але й об’єднало репатріантів з країн пострадянського простору в Німеччині, які на виборах до Бундестагу проголосували за проросійську «Альтернативу для Німеччини».

Як же російським спецслужбам вдалося провести інформаційну операцію, яка у 2016 році спровокувала вихід на акції протесту по всій Німеччині декілька тисяч представників російськомовного населення?

Ще у 2002 році у ФРН переселенцем з України Генріхом Гроутом було створено організацію «Міжнародний конвент російських німців». Її офіційною метою є захист в Німеччині інтересів російських німців.

У 2014 році Гроут створює сайт російських німців «Genosse.su», а точніше, дублює однойменний сайт, який був створений ще у 2011 році українською громадою Мюнхена «Verein der deutschen aus der Ukraine».

Саме  «Genosse.su» 13-14 січня 2016 року виступив першоджерелом неправдивої інформації про нібито зґвалтування в Німеччині російськомовної дівчинки Лізи чоловіками «арабської зовнішності».
Після публікування цієї історії на genosse.su, інформацію одразу підхопили рейтингові російські ЗМІ.

Цікавим є те, що адміністратором сайту «Genosse.su» був член Національної спілки журналістів України, голова Дніпропетровського товариства німецької молоді «Данпарштадт» Євген Гессен.
Незважаючи на те, що сайт сьогодні не діє, все ж вдалося отримати матеріали, які підтверджують вказані вище факти.
Зокрема, до його редакційної команди входили наступні особи:
  1. Генріх Генріхович Гроут
  2. Віллі Васильович Мунтаніол
  3. Віктор Андрійович Дехерт
  4. Сергій Едуардович Герман
  5. Райнгольд Асафович Шульц
  6. Анатолій Олександрович Резнер
  7. Олександр Хрістіанович Дитц
  8. Андрій Тріллер
  9. Павло Євгенович Ессер
  10. Євген Євгенович Гессен
Наявні матеріали електронного листування, зокрема, містять звернення Євгена Гессена (додається його копія), у якому він пише, що сайт «Genosse.su» діє при очолюваній ним молодіжній структурі німців Дніпропетровщини.
Ось скріншот переписки, де український журналіст звітує про статистику сайту.
До слова, в переписці все ті ж німецькі герої сайту «Миротворець» Олександр Штайнле та Генріх Гроут, які допомагають Росії легалізувати в Німеччині анексію українського Криму.

З наступних скріншотів можна зробити висновок, що й сам Євген Гессен причетний до таких дій.
Зокрема, до нього як редактора сайту «Genosse.su» зверталися етнічні німців Росії, Казахстану та інших країн, які висловили бажання переселитися до окупованого Криму за відповідною програмою окупаційної влади.

Про всіх охочих до такого переселення Гессен звітував депутату окупаційного парламенту Криму Юрію Гемпелю.

От тільки українська влада не давала свого дозволу на таке переселення. А сама процедура в’їзду на півострів для іноземців має визначений українським законодавством порядок. Організація ж незаконного переміщення передбачає кримінальну відповідальність.

До слова, про зв’язки Євгена Гессена з кремлівськими посіпаками у 2020 році писала Історична правда в публікації «Навіщо Путіну в Криму республіка російських німців».

Очевидно, зараз українському журналісту стало незручно, що випливають деталі його роботи в інтересах Росії проти  України та Німеччини. Тому для вибілювання своєї репутації у квітні 2021 року він звернувся до Комісії з питань журналістської етики  з проханням видалити
публікацію Історичної правди.

Стидно, адже сам Євген Гессен не дуже вже відрізняється ні високою журналістською етикою, ні мораллю. Та й взагалі паплюжить ім’я журналіста і громадянина України.

Джерело: enigma.club
Пішов в дупу
Хто ви: *
Ваш e-mail: *
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:

Спорт