Головна » Світ » Сила думки: науковці вперше підключили людський мозок до комп'ютера без дротів

Сила думки: науковці вперше підключили людський мозок до комп'ютера без дротів


Науковці з Університету Брауна в США розробили систему, здатну передавати сигнали мозку безпосередньо на комп'ютер без використання дротових технологій, повідомляє Independent.

У клінічних випробуваннях технології BrainGate використовувався невеликий передавач, що підключався до моторної кори головного мозку людини. З його допомогою пацієнти з паралічем могли управляти планшетним комп'ютером. Водночас швидкість набирання тексту, точність наведень і кліків мишкою не поступалася точності дротових систем.

"Ми продемонстрували, що ця бездротова система функціонально еквівалентна дротовим системам, які були золотим стандартом. Сигнали записуються і передаються з аналогічною точністю, що означає, що ми можемо використовувати ті ж алгоритми декодування", – зазначив Джон Сімерал, доцент кафедри інженерії Університету Брауна.

Ще однією перевагою нової системи дослідники назвали відносну простоту використання пристрою. Двоє людей, 35 і 63 років, паралізовані через травми спинного мозку, тестували систему у себе вдома протягом практично 24 годин щодня, оскільки пандемія не давала можливості проводити багато часу в лабораторії або часто відвідувати учасників програми.

"Завдяки цій системі ми можемо спостерігати за активністю мозку з дому протягом тривалого часу, що раніше було майже неможливо", – зауважив Лі Хохберг, професор інженерних наук Університету Брауна і керівник клінічного дослідження BrainGate.

Джерело: news.liga.net
Пішов в дупу
Хто ви: *
Ваш e-mail: *
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:

Спорт